חיפוש

כאבי ראש ומיגרנה

כאב ראש ומיגרנה

כאב ראש או מיגרנה גורמים למספר רב של אנשים לפנות לטיפול רפואי או תרופתי.כמעט כל אדם סובל לאורך חייו מכאב ראש מדי פעם, אך כ15% מהאוכלוסיה סובלים מכאבי ראש חוזרים וכמעט אחת מכל 5 נשים סובלת ממיגרנה.

גורמים לכאבי ראש: מתח – לאורך היום יום. ווסת הפרעות שינה צום מזג אוויר אורות מסנוורים

תזונה:קפאין, לפעמים ב Tension headaches, ניטריטים (בשימורים ונקניקים) מונוסודיום גלוטמאט, אספרטיים (ממתיקים דלי קלוריות), יין אדום, שוקולד וגבינה צהובה.


הרפואה הסינית הכוללת בתוכה דיקור, צמחי מרפא, ותזונה נכונה יכולה לשפר את איכות החיים, למנוע כאבי ראש  ולטפל בבעיה בצורה יעילה. הטיפול הניתן בקליניקה הינו בטוח ואינו כואב. הוא אינו סותר טיפול תרופתי והוא מתאים לכולם* (ילדים, מבוגרים, קשישים ונשים בהריון).


בעזרת הטיפול ניתן להגיע לירידה בהתקפי כאבי הראש ואף לפתרון מלא של הבעיה (תלוי בגורם לכאב הראש) כמו כן ניתן באופן כמעט מיידי להוריד את עוצמת הכאב

במקרים רבים אני משתמש בצמחי מרפא המותאמים באופן אישי למטופל

בעשור האחרון נערכו מס מחקרים על יעילות הטיפול בדיקור למקרים של כאבי ראש ונמצא כי סדרה של כ 10 טיפולים גורמת לשיפור במצבם של  60-70%  מהמטופלים כמו כן נמצא כי לטיפול אפקט ארוך טווח (התוצאות נמדדו 5-9 חודשים לאחר סיום הטיפול) (cochrian review issue3,2002)


*במקרה של כאבי ראש המלווים בהקאות בבוקר, בצקות, שינויים בהתנהגות יש חשש לגידול וזהו מקרה הדורש בירור מעמיק ואבחון רפואי ואינו מתאים לטיפול ברפואה משלימה

סיכום:

דיקור סיני הינו כלי חשוב ויעיל במניעה וטיפול בכאב בכלל ובכאבי ראש בפרט. ישנה יעילות מוכחת בטיפול בכאבי ראש. מומלץ לבצע סדרת טיפולים (שמספרם משתנה ממטופל למטופל) וניתן להגיע לתוצאות טובות ביותר.

17 צפיות0 תגובות

פוסטים אחרונים

הצג הכול