חיפוש

טינטון והקשר בין הקיסר טיטוס לואן גוךסיפור מקרה :

ד' סבל מטינטון לאורך 30 שנה - מאז ימי מלחמת יום הכיפורים. הוא הוכר כנכה צה"ל ולאורך השנים עבר מגוון רחב של טיפולים שלא הועילו. הוא הופנה אליי על ידי רופא השיניים שלו שבפניו התלונן על הצפצופים הקשים.  לטיפול הוא הגיע עם צפצופים קשים בשתי האוזניים, הוא עבד במקום עבודה בו היה חשוף לרעש חזק אך בדומה לנפגעי טינטון אחרים הרעש החזק במיוחד היה כאשר ישב בביתו בשקט, הטיפול ארך מספר מועט של פגישות וכלל בנוסף לדיקור גם שינוי תזונתי ושינוי אורחות חיים- הוא הונחה לחזור מהעבודה כאשר חלונות המכונית סגורים - ללא גירויים כמו מוסיקה או שיחות טלפון, בבית, כמו כן הטיפול לווה בעבודת דמיון מודרך שהוא הונחה לבצע כל יום בשעות הערב (השעות בהם הטנטון החמיר).

מצבו של ד' השתפר ומצב הטינטון שלו השתפר ללא היכר, בנוסף תמונת בדיקות הדם שלו השתפרה- הסוכר הגבוה ירד, לחץ הדם השתפר ורמת השומנים בדם ירדו, הוא אדם פעיל ושמח ומהווה שגריר של היכולות של הרפואה הסינית לשנות ולשפר את איכות החיים. 

טינטון הינה הפרעה שמיעתית המאופינת ברעש מסוגים שונים (צפצוף, רחש גלים או כל רעש אחר) המופיע ללא גירוי חיצוני. 

ישנם סוגים שונים של טנטון וישנן הפרעות נוספות המלוות/תורמות להופעתו:

תת פעילות של בלוטת התריס, חסר ויטמינים מסוימים, ויתר שומנים בדם (לרוב על רקע צריכת סוכרים גבוהה מהנדרש או על רקע גנטי)

בעיות נוירולוגיות

תופעת לוואי של תרופות

בעיה  במפרק הלסת

מצב נפשי ירוד שיכול להיות הגורם לבעיה וגם תוצאה של טנטון


הידעתם: המילה טיניטוס (המילה הלטינית לטינטון) מקורה כנראה בכקיסר טיטוס שהחריב את ירושלים והאגדה מספרת שכעונש נכנס יתוש לאוזנו וזימזם בה עד שטיטוס השתגע

יש הטוענים שואן-גוך סבל גם כן מטנטון ולכן חתך את אוזניו....


בכל מקרה טנטון הינו מצב משבש איכות חיים מכיוון שהוא גורם לאנשים רעש מטריד ולעיתים בלתי פוסק, רגישות לרעש, פגיעה בשינה, מצב רוח ירוד עד כדי דכאון וחרדות.

הרפואה הסינית מסתכל על הטינטון במבט שונה מעט מהרפואה המערבית ומתאימה את הטיפול לסוג הטנטון איתו מגיע האדם

הטיפול יכלול טיפול באקופנקטורה, התאמות הנדרשות באורח חיי המטופל על מנת להוריד גורמי רעש וגורמים נוספים המעוררים את הטינטון, מציאה וטיפול בגורמים פנימיים המחמירים ומעצימים את הטינטון, שיפור מצבו הבריאותי של המטופל באופן כללי (איזון רמות הסוכר בדם, רמות השומנים, כולסטרול, בלוטת התריס, וכו'), מציאת חוסרים והמלצות כיצד להשלים אותם בעזרת תוספי מזון, תזונה מאוזנת, חליטות ופורמולות צמחיות.

167 צפיות0 תגובות

פוסטים אחרונים

הצג הכול