חיפוש

חוששים מהחורף ומכינים מלאי ממחטות???

אם גם אתם לא ישנים לילות בגלל שיעול שלא מרפה, אם ההתקררות תפסה אתכם כבר בפעם השלישית החורף – יש מה לעשות. טיפים והמלצות לחורף בריא

למה זה קורה? כשנמצאים ימים שלמים במקומות סגורים, כמו בבית הספר, בגן או במקומות העבודה – וירוסים וחיידקים עוברים בקלות מאדם לאדם. בנוסף לזה מחסור בשעותהשינה, לחץ או סטרס בעבודה ובלימודים, מחסור בפעילות גופנית והרבה מזון מעובד – גורמים לפגיעה במערכת החיסונית של הגוף, שגורם לחולשה ולהתפרצות המחלה.

מה זה בעצם? מחלות החורף (שפעת, דלקת גרון, שיעול, נזלת) הן מחלות ויראליות המתבייתות על דרכי הנשימה ומועברות בעיקר בחורף. הוירוס משתמש בחלבונים של התאים הבריאים של האדם, ומתרבה במהירות (תוך כמה שעות מספרו מוכפל במאות אלפים או יותר). התאים שנפגעו מהוירוס גורמים לבעיות בנשימה. הגוף נכנס למלחמה ומגיב בחום גבוה, שיעול יבש, כאבי גרון ונזלת. ישנן גם דלקות גרון הנגרמות ע"י חיידקים (סטרפטוקוקוס, ניסריה, גונוראה או דיפתריה) – שאותם חשוב לאבחן ע"י משטח גרון פשוט ותרבית. זה מסוכן? מחלות החורף מחלישות מאוד, ועלולות לגרום לסיבוכים, כמו דלקת ריאות, ברונכיטיס, דלקות אזניים וכו'.

מה לעשות? אני רוצה להמליץ לכם שתי המלצות חשובות:

המלצה ראשונה: קודם כל, חיוני לחזק את מערכת החיסון של הגוף. כמו הסינים הקדמונים, גם אנחנו, ואולי בייחוד אנחנו, צריכים להשתמש בצמחי המרפא כדי לטפל, לתחזק ולשפר את מערכת החיסון. זאת הדרך למנוע ולהתגונן מפני המפגעים. ישנן שלוש פורמולות המוכחות ביעילותן מאות שנים לטיפול ומניעת מחלות חורף. אני ממליץ לרכוש את מה שאני קורא לו " ארון התרופות הביתי", הכולל : • פורמולה לחיזוק מערכת החיסון: פורמולה המבוססת על נוסחה סינית עתיקה הנקראת JADE SCREEN או בסינית YU PING FENF SAN • פורמולה הנקראת ISATIS לטיפול דלקת גרון (אנגינה על רקע ויראלי וחיידקי כאחד) : ניתן לרכוש את הפורמולה בנוזל או בתרסיס והשפעתה מהירה מאוד. • פורמולות לטיפול בשפעת, התקררות והצטננות: הפורמולות המבוססות על תרכובות צמחים שורשיים – בעלות השפעה משקמת ומחזקת בשם GAN MAO LING, שטובה לטיפול בשלבים ראשונים של שפעת (עם הופעת הסימפטומים) ו-YIN QIAO SAN שטובה לשלבים מתקדמים של שפעת. את הפורמולות אפשר לקנות בבתי טבע.

לחלופין, אפשר להשתמש בצמחי מרפא: • אכיניצאה– אחד מצמחי המרפא הפופולאריים בעולם לטיפול ב"מחלות חורף" ולחיזוק מערכת החיסון. ישנם אנשים הסובלים מתגובה אלרגית לאכיניצאה ולכן יש להתחיל במינונים נמוכים ולהעלות בהדרגה • סמבוק שחור– אומנם לא שייך לצמחים הסיניים המסורתיים, מגיע מאירופה שם שימש מאות שנים לטיפול בהתקררויות. מוריד חום מדיד ומחזק מע' חיסון. • שוש קירח– אחד מהצמחים העתיקים ביותר בשימוש כצמח מרפא. יעיל לשיעול, ברונכיטיס, הורדת דלקתיות וחיזוק מערכת חיסון לאחר מחלה, משקם ריריות ומכייח. ישנם צמחים נוספים יעילים לטיפול במחלות החורף השונות ומניעתן, כמו נענע, פקעות ורדים ועוד. הצמחים זמינים בבתי הטבע ומחירם אינו גבוה. אני ממליץ לצרוך אותם כחליטה.

המלצה שניה:

אדם החולה פעם או פעמיים בשנה במחלת חורף אינו סובל מחולשת מערכת החיסון. ניתן לשלב טיפול בדיקור וכוסות רוח על מנת לזרז את תהליך ההחלמה ולחזק את הגוף, במקביל ללקיחת הפורמולה המתאימה. במקרה של שיעול שאינו נפסק, שפעות חוזרות ונשנות, דלקות גרון חוזרות או במקרה של חולשה שלא עוברת – אני ממליץ על טיפול משולב המורכב מדיקור ופורמולות מחזקות: הדיקור בנקודות מסויימות בגוף עוצר את התפתחות המחלה ומחזק את הגוף ואת מערכת החיסון. הפורמולות מחזקות את הגוף ואת מערכת החיסון, מייבשות את הליחה ועוצרות את הרכבת בתחנה הבריאה הבאה. במידה והתסמינים אינם עוברים או מחמירים מומלץ לפנות ולהיוועץ עם הרופא המטפל.

רציתי לספר לכם על שלושה מקרים שבהם טיפלתי לאחרונה: לפני כחודש, ל' התקשרה אלי וסיפרה שהיא מרגישה חולשה וכאב קל בעורף (סימנים לתחילתה של שפעת…) קבענו להיפגש באותו היום. בפגישה היא סיפרה שבימים האחרונים טיפלה בבנה בן השנתיים שחלה בשפעת. אבחנת הדופק איששה את האבחנה הראשונית שלי (היא נדבקה מבנה החולה). היא טופלה בכוסות רוח ודיקור בנקודות המחזקות ומשפעלות את מערכת החיסון. המלצתי לה להמשיך את הטיפול בלקיחה של פורמולה הנקראת yin qiao san. למחרת היא התקשרה וסיפרה שבאותו יום היא סבלה מחום וצמרמורת, אבל בבוקר החום ירד, והסימפטומים של שפעת נעלמו.

טיפול נוסף הוא של ר': ר' סבלה משיעול טורדני כחודש. בתשאול היא סיפרה לי שהיא היתה חולה בשפעת וסבלה משיעול קשה עם ליחה מרובה, בהמלצת הרופא היא לקחה תרופה שעזרה להוריד את הליחה. השיעול אכן התמעט אך לא עבר לחלוטין. השיעול נחלש, אך עם כל שיעול היא הרגישה כאב חזק בחזה, היא לא הצליחה להוציא את הליחה. הטיפול כלל דיקור, ופורמולה בהתאמה אישית והמלצות תזונה שכללו בננות, פירות הדר, אגסים, וצנון (כולם מזונות המעוררים ליחה ומחזקים את מע' הנשימה). העיקרון הטיפולי היה חיזוק מערכת הנשימה, חיזוק היכולת של הגוף לפנות פסולת וליחה מהגוף וריכוך הליחה שהתגבשה והתקשתה. אחרי הטיפול הראשון היתה הקלה בכאב בחזה, הליחה יצאה בקלות יותר – בצבע ירוק, רינת דיווחה על הרגשה טובה יותר ואחרי הטיפול השני היא דיווחה על כך שנפסקו השיעולים והרגשתה היתה טובה ובריאה.

י', בת 8, ילדה חמודה בעלת מבנה מלא, סבלה מדלקות אוזניים חוזרות וירידה בשמיעה. כתוצאה מכך, היא הייתה מדברת בקול רם ומפריעה למורים במהלך השיעור. כשהתחלנו את הטיפול, נקבע לי' תאריך לניתוח כפתורים משום שזו הייתה בעיה שהופיעה כל חורף! בתשאול עלה שהיא נוטה לסבול מנזלות שמתפתחות הרבה פעמים לסינוסיטיס, שפעת עונתית ודלקות גרון במהלך כל חורף (חולה פעם בשבועיים ל – 3-4 ימים). היא טופלה לרוב באנטיביוטיקה מכיוון שכל נזלת הייתה הופכת לדלקתית. כמו כן עלה בתשאול שהיא צורכת המון קמח לבן וסוכרים. העיקרון הטיפולי המנחה היה פיזור הנוזלים שהצטברו באוזניים, חיזוק מערכת העיכול (ובמיוחד הקשר שלה למע' החיסון) וחיזוק מערכת החיסון. הטיפול כלל שיאצו, דיקור, שינוי תזונתי ו-2 פורמולות צמחיות בהתאמה אישית: הראשונה עסקה בפיזור נוזלים והשניה עסקה בחיזוק מע' החיסון. לאחר השבועיים הראשונים לא היו כלל נוזלים באוזניים השמיעה חזרה לעצמה (נעשתה בדיקת שמיעה), ולראשונה מזה שנים לא היתה חולה כלל במהלך השבועיים. לאחר חודש – בוטל הניתוח משום שלא היה בו צורך, המחנכת סיפרה על שיפור בלימודים ואפילו על שיפור במצבה החברתי! לאחר חודשיים סיימנו את הטיפול. אימה של י' סיפרה לי על השינוי התזונתי שעבר על ביתם בעקבות הטיפול ועל כך שביתם לא הייתה חולה כלל באותו החורף… להתייעצות או קביעת טיפול – התקשרו או כתבו לנועם 052-6555977 EMAIL:noamezr@gmail.com

4 צפיות0 תגובות

פוסטים אחרונים

הצג הכול